Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Ratujmy szkoły!
Tagged:  •    •  
Image: 
asambsm.png

W dniu 18 lutego, mieszkańcy dzielnicy Praga-Północ i Praga-Południe, oraz inni zainteresowani działacze społeczni spotkali się, by przedyskutować pomysły na mobilizację społeczną w kwestii likwidacji szkół. Rząd planuje zlikwidować około 800 szkół w całej Polsce. W Warszawie najpierw ogłoszono plany likwidacji 18 szkół, ale ponieważ te kroki spotkały się z tak małym oporem, władze rozszerzają plany i w sumie likwidacji może ulec około 30-40 szkół. Uczestnicy dyskusji zastanawiali się, co można zrobić, by przeciwdziałać antyspołecznym krokom podejmowanym przez władze.

Obecni na sali rodzice i dziadkowie wyrazili obawy dotyczące przyszłej dostępności edukacji publicznej i jej jakości. Mówiono o konieczności dalszego przemieszczania się do szkół (co jest zwłaszcza problemem na terenach wiejskich). Zastanawiano się też, co stanie się z nieruchomościami należącymi do zamykanych szkół, gdyż powszechną praktyką jest sprzedawanie państwowych aktywów za ułamek ich wartości (przytoczono na to wiele przykładów). Rodzice również narzekali, że nie buduje się dość nowych szkół publicznych, a nie wszystkich stać na prywatną edukację dla swoich dzieci. Zebrani byli zgodni co do tego, że społeczeństwo coraz bardziej jest podzielone na klasy posiadających i nieposiadających i że polityka państwa dotycząca szkół publicznych jedynie zwiększy jaskrawość tych podziałów.

Tagged:  •    •  
Image: 
razem.png

Działaj przeciw antyspołecznej polityce teraz!

Stanowczo potępiamy działania władz Warszawy i innych miast, które postanowiły dokonać cięć socjalnych w wydatkach na publiczną edukację przez zamykanie szkół publicznych. W tym samym czasie, około 500 bezużytecznych polityków na co dzień decyduje o naszych lokalnych sprawach zgodnie z własnym partyjnym interesem. Miasto marnuje ogromne ilości środków na publiczne kontrakty przyznawane prywatnym firmom zarządzanym przez przyjaciół, buduje najdroższy stadion na świecie, nie szczędzi na nagrody dla urzędników, służbowe limuzyny, luksusowe biurka.

Subskrybuj zawartość