Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Zarejestrowany został nowy Związek Zawodowy "Krajowa Federacja Pracowników"
Tagged:  •  

Dnia 21 grudnia 2007 w warszawskim sądzie został zarejestrowany Związek Zawodowy Krajowa Federacja Pracowników. Związek powstał z inicjatywy pracowników jednego z oddziałów międzynarodowej korporacji zajmującej się tłumaczeniami, z pomocą członków Związku Syndykalistów Polski. Związek zrzesza 10% załogi kilkusetosobowej firmy.

Statut związku przykłada dużą wagę do zasad demokracji bezpośredniej, opierania wszelkich decyzji na jasnych mandatach przegłosowanych przez poszczególne komisje, oraz na zasadzie natychmiastowej odwoływalności delegatów. Te zapisy zostały wprowadzone, aby zapobiec izolacji szeregowych członków związku od organów decyzyjnych. Organizacja nie posiada funkcji przewodniczącego, a jedynie funkcje delegatów o ograniczonych kadencjach i uprawnieniach sprowadzających się do ścisłego wykonywania postanowień komisji.

Działalność w międzynarodowej korporacji oznacza, że bardzo prawdopodobne jest rozszerzenie w przyszłości działalności związku na filie firmy znajdujące się w innych krajach.

To jest tekst statutu nowego związku.