Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Stop represjom wobec aktywistów pracowniczych!
Tagged:  •  

Sąd w Indyjskim Bangalore wydał nakaz aresztowania siedmiu aktywistów z Clean Clothes Campaign (CCC) oraz Komitetu Indyjskiego w Holandii. Clean Clothes Campaign (Kampania ‘Czystych’ Ubrań) to sieć organizacji pozarządowych, związków zawodowych, pracowników i konsumentów w wielu krajach, działająca na rzecz poprawy warunków pracy i wzmocnienia pozycji pracowników przemysłu odzieżowego na całym świecie poprzez eliminację wyzysku pracowników tego przemysłu, z których większość to kobiety.

Władze Indii domagają ich aresztowania... ponieważ napisali o warunkach pracy w indyjskich fabrykach przemysłu odzieżowego. Chodzi o warunki pracy w fabrykach Fibres and Fabrics International Pvt. Ltd. (FFI) i Jeans Knit Pvt. Ltd. (JKPL). Te firmy produkują dżinsy głównie dla firmy GStar.

W lipcu 2006 r. właściciele tych fabryk uzyskali od sądu nakaz przeciwko organizacjom i związkom zawodowym w Indiach, które krytykowały warunki pracy w tych fabrykach. Sąd zabronił organizacjom pisać o tym. Aktywiści CCC uznali to za skandal i postanowili walczyć z tymi firmami. W rezultacie, w czerwcu 2007 r. sąd wydał nakaz przeciw CCC, Komitetowi Indyjskiemu oraz firmie na serwerach której hostowane są strony CCC.

(Cała historia kampanii z G-Star znajduję się tutaj: http://www.cleanclothes.org/urgent/ffi.htm)

Rząd Indii poprosił rząd Holandii o ekstradycję aktywistów. Sprawa nawet była tematem dyskusji podczas wizyty królowej Holandii w Indiach oraz na szczycie UE-Indie.

Aktywiści teraz naciskają na firmę G-Star, ponieważ inne firmy, które zaopatrywały się w tych fabrykach już podjęły działania w tej sprawie.

Możecie wysłać e-mail protestacyjny do G-Star. http://www.cleanclothes.org/urgent/07-12-04.htm#action

17 grudnia będzie międzynarodowym dniem akcji przeciw G-Star.

W Polsce możecie naklejać nalepki na dżinsach G-Star.
W Polsce dżinsy G-Star można kupić w tych sklepach:

Warszawa
Peek & Cloppenburg, Galeria Mokotow,
Peek & Cloppenburg, Arkardia
Royal Collection, Galeria Mokotow,
Royal Collection, Promeada
Peek & Cloppenburg, Sadyba Best Mall

Kraków
Peek & Cloppenburg, Galeria Krakowska
Indygo, Galeria Krakowska

Nalepki zróbcie sami lub wydrukujcie z grafiki zamieszczonej tutaj.

Więcej:
http://cia.bzzz.net/dont_let_ccc_icn_activists_go_to_jail