Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Protest pod ambasadą Brazylii. Solidarność z COB, solidarność z protestującymi!
Tagged:
Image: 
brzil5.jpg

W dniu 1 lipca odbyła się akcja solidarnościowa pod ambasadą Brazylii w Warszawie. Chcieliśmy wyrazić naszą solidarność z walczącymi z Brazylii i protestować przeciwko skierowanym wobec nich represjom. Ten protest był także reakcją na aresztowanie naszych kolegów ze związku COB-AIT, którym fałszywie postawiono dość poważne zarzuty.

Chcemy zwrócić uwagę na problemy, które spowodowały te protesty: korupcję, spekulację nieruchomościami, wysiedlanie ludzi z ich domów, wysokie ceny, podwyżki cen biletów przy bardzo niskich pensjach, wydawanie ogromnych pieniędzy publicznych na stadiony zamiast na inwestycje w edukację, szpitale i inne potrzebne mieszkańcom usługi. Powinniśmy brać przykład od ludzi, którzy walczą o swoje prawa i okazać im naszą solidarność.

Postanowiliśmy wrócić jeszcze raz w następnym tygodniu w dniu rozprawy naszych kolegów. (Następną akcję postaramy się zorganizować w bardziej przyjaznych dla pracowników godzinach.)

W akcji brali udział członkowie ZSP oraz FEMENu.

Solidarność naszą bronią! Brazylia-Warszawa, Wspólna Sprawa!

TEKST:

Jesteśmy tutaj by pokazać naszą solidarność z ludźmi protestującymi w Brazylii. Od kilku tygodni trwają masowe protesty przeciw antyspołecznej polityce rządu i bogatych spekulantów, która stała się jeszcze bardziej drastyczna Mundialem. Władze chcą budować nowe stadiony i czyścić dzielnice z ich mieszkańców, by bogaci mogli zarobić na spekulacji nieruchomościami. Teraz ludzie masowo protestują, są także masowe represje. Jesteśmy tutaj także by pokazać naszą solidarność ze wszystkimi, którymi zostali aresztowani podczas protestów. Wielu postawiono zupełnie fałszywe zarzuty. Domagamy się by nie byli represjonowani za protesty.

Trudno nie zauważyć, że ludzie w Brazylii i w Warszawie mają wiele wspólnych problemów. Masowe protesty odbywają się przeciw podniesieniu cen biletów, co uderza w niezamożnych, którzy stanowią większości populacji. Ludzie protestują także bo władze wydają miliony na stadiony, a nie na szkoły, szpitale i inne podstawowe usługi. Skąd my to znamy? Odwołanie HGW o kilka lat za późno, to za mało. Trzeba brać przykład z Brazylijczyków, którzy dzielnie walczą o swoją godność. Wyrażamy nasze wsparcie i naszą solidarność z tymi protestami i życzymy im zwycięstwa.

Brazylia - Warszawa wspólna sprawa!!