Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Prawnik Impulsu nadal stara się straszyć
Tagged:  •  

Firma Impuls, znana z zaległości w wypłatach i innych naruszeń obowiązków pracodawców, stara się zastraszyć groźbą pozwu portal CIA. Domaga się usunięcia artykułów o Impulsie, twierdząc, że informacje są „nieprawdziwe” i chce uzyskać dane użytkowników, którzy opublikowali artykuły. Grozi portalowi pozwem itd.

Jednak nie wiadomo konkretnie co uważają za „nieprawdę”. Firma Impuls zalega z wynagrodzeniami wobec wielu pracowników. Niektórzy nie otrzymali pensji 3, 4 nawet do 6 miesięcy. Niedawno konieczne było zablokowanie eksmisji pracownika Impulsu, który nie otrzymał pensji od wielu miesięcy i nie stać go było na zapłatę czynszu.

Firma Impuls zatrudnia ochroniarzy. Wielu z nich, ma powyżej 60 lat. Firma zatrudnia ich na umowę zlecenie – stawka dla wielu z nich w kontrakcie wynosi 3,5 zł za godzinę. Są pracownicy, którzy pracują o wiele powyżej 200 godzin, prawie 250 godzin miesięcznie, którzy nie otrzymali pensji od wielu miesięcy.

Zatrudniając na umowę zlecenie, firma stara się uniknąć obowiązków pracodawcy, płaci poniżej minimum i nie płaci świadczeń należnych pracownikom.

W związku z sytuacją, niektórzy pracownicy ochrony Impulsu złożyli doniesienia do Prokuratury, do PiPu oraz sprawy sądowe. Związek Syndykalistów Polski oraz inne związki zawodowe będą podejmować nowe akcje przeciw firmie, która traktuje ludzi jak niewolników.