Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Prawnicy firmy "Impuls" zapowiadają pozew
Tagged:  •  
Image: 
dosc_czekania.jpg

Jak podaje portal CIA, prawnik zatrudniony przez firmę Impuls sp. z.o.o wysłał do redakcji portalu zapowiedź wytoczenia powództwa przeciw portalowi, z powodu zamieszczenia artykułu "Firma ochroniarska Impuls nie płaci i upokarza pracowników" w którym opisane były problemy pracowników związane z otrzymywaniem należnych wynagrodzeń od firmy, które nie były wypłacane czasem przez wiele miesięcy.

Działacze ZSP od dłuższego czasu są w kontakcie z pracownikami, którym Impuls zalega z wynagrodzeniami na wiele miesięcy. Niektórzy z nich już złożyli pozwy w sądzie. A to jest tylko czubek góry lodowej.

Prawnicy firmy Impuls zapowiadają pozew o 60 000 złotych. Jak piszą: "Dodatkowo w wypadku utraty kontraktów przez spółkę Impuls Sp. z o.o. związanych z oczernianiem mojego Mocodawcy przez Państwo mój Mocodawca będzie dochodził przeciwko właścicielowi domeny internetowej cia.media.pl odszkodowania co najmniej na poziomie 100 000 zł tytułem utraconych korzyści." Prawnicy wspominają również, że ich mocodawca przejmuje się możliwością utraty miejsc pracy w wyniku informowania o braku terminowej płatności przez firmę Impuls. Czytelnicy zapewne mają własne zdanie o wartości miejsc pracy, które nie wiążą się z regularną wypłatą.

Prawnicy twierdzą również, że na demonstracji pod firmą Impuls miało dojść do "popełnienia przestępstwa określonego w art. 189 § 1 KK polegającego na bezprawnym pozbawieniu wolności pracowników mojego Mocodawcy". W rzeczywistości, na demonstracji doszło do naruszenia nietykalności cielesnej jednego z demonstrantów przez przedstawiciela firmy.

Jak pisze dalej prawnik - "Informuję, iż w czasie każdej Państwa demonstracji wzywana była i będzie Policja - istnieje bowiem obawa utraty zdrowia lub życia pracowników spółki Impuls Sp. z o.o."