Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Nie ustają naciski ZSP na agencję Impuls
Tagged:  •  
Image: 
impuls.jpg

W dniu dzisiejszym miała miejsce kolejna pikieta protestacyjna pod agencją Impuls na warszawskim Bródnie zorganizowana przez Związek Syndykalistów Polski. Agencja wsławiła się tym, że wielu pracownikom nie wypłaca pensji na czas. Związek Syndykalistów Polski monitoruje sprawę kilku byłych i obecnych pracowników Impulsu, którzy nie otrzymali wynagrodzeń. Podczas pikiety, kolejne osoby wychodzące z biura opowiadały o problemach z płatnościami. Poważnym problemem u tego pracodawcy jest też stosowanie umów tzw. "śmieciowych" w miejsce prawidłowych umów o pracę.

Podczas pikiety pracownik firmy Impuls filmował protestujących, a także wezwał patrol policji pod pretekstem "zakłócania porządku". Patrol policji nie dopatrzył się jednak zakłócania porządku, a jedynie doradził udanie się do sądu pracy. Niektórzy pracownicy złożyli już doniesienia do prokuratury i składają pozwy o ustalenie stosunku pracy. Pikieta wzbudziła żywe zainteresowanie przechodniów. Wielu z nich włączało się do dyskusji. Przedstawiciele firmy Impuls trzymali się z dala.

Podczas przemówień podkreślano, iż firmy, które spóźniają się z wypłatą wynagrodzeń nie mają racji bytu, oraz że dziwne jest że firmę stać na prawników i groźby sądowe, a nie stać jej na terminowe wypłaty.