Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Akcje związkowców pod agencją Impuls nadal trwają
Tagged:  •    •  
Image: 
jcrop_1524936_425175404251108_1064048410_n.jpg

W dniu 19 grudnia w Warszawie, doszło do kolejnej oddolnej akcji bezpośredniej pod biurem agencji Impuls, zorganizowanej przez Związek Syndykalistów Polski oraz Sierpień 80. Podczas poprzednich akcji związkowców, udało się uzyskać wypłaty dla pracowników obecnych podczas akcji. Jednak do ZSP wciąż zgłaszają się nowe osoby, poszkodowane przez brak należnych wypłat. Podczas pikiety, do ZSP zgłosiły się kolejne osoby którym nie zapłacono.

Tym razem, biuro agencji było zamknięte, gdyż pracownicy biura zabarykadowali się od środka. Pikietujący urządzili więc demonstrację przed wejściem, domagając się rozmowy z kierownictwem. Jeden z przedstawicieli firmy odmówił rozmowy, a drugi udawał, że nie wie o co chodzi - mimo iż wiele razy wcześniej związkowcy rozmawiali z nim o braku wypłat.

Policja została wezwana i próbowała dawać rady o zgłoszeniu sprawy do Państwowej Inspekcji Pracy, jakby nie zdając sobie sprawy, że umowy śmieciowe stosowane przez agencję nie wchodzą w jej zakres PIP. Nie przeszkodziło to akcji, która trwała około półtorej godziny.

Tego samego dnia, jeden z pracowników, któremu firma zalegała wynagrodzenie i który wytoczył proces o ustalenie stosunku pracy, otrzymał przelew od firmy Impuls, choć nie w pełnej wysokości, która by wynikała z jego praw pracowniczych.

Na akcji obecny był również związkowiec z australijskiego ASF, organizacji stowarzyszonej z ZSP.