Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Akcje protestacyjne pod ambasadą Serbii w Bratysławie i Warszawie
Tagged:

Dziś w Bratysławie pod serbską ambasadą odbyła się akcja solidarnościowa z aresztowanymi anarchosyndykalistami. Pikietę zorganizowała grupa Priama Akcia (członek IWA).

Ambasada nie przyjęła pisma protestacyjnego. Zostało ono jednak wrzucone do skrzynki na listy. Agenci policji ubrani po cywilnemu, którzy byli cały czas na zewnątrz ambasady razem z protestującymi, w pewnym momencie kazali im się wylegitymować. Uczestnicy pikiety jednak odmówili i opuścili okolice ambasady bez okazania dokumentów.

Jednak kilkanaście minut później, gdy wracający do domu uczestnicy pikiety przechodzili przez park, policja wylegitymowała ich pod pretekstem „poszukiwania zaginionych osób".

W Warszawie, pod ambasadą Republiki Serbskiej odbył się symboliczny protest zorganizowany przez Związek Syndykalistów Polski. Wręczono przedstawicielowi ambasady pismo protestacyjne, po czym doszło do przepychanek słownych dotyczących możliwości fotografowania ambasady. Kolejna pikieta planowana jest na piątek.

Według licznika na stronie asi.zsp.net.pl z której można wysyłać listy protestacyjne do serbskich władz, od zeszłej soboty wysłano już 879 maili. Wszystkim, którzy wysłali maila dziękujemy!