Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Odzież
Tagged:  •    •  

Z wyzyskiem, łamaniem praw pracowniczych, okradaniem ich z pensji stykamy się każdego dnia. Jednak mimo to, czasem bywamy zaskoczeni jak bezczelni są oszuści dumnie nazywający się pracodawcami. Bo publikowanie, chwalenie się efektem pracy osoby, której się nie zapłaciło ani grosza - to wyższa szkoła pychy i poczucia bezkarności. Szkołę tę bez wątpienia reprezentuje sklep mumciuch.pl i grupa JMP.

Na stronie sklepu możemy znaleźć pięknie brzmiące deklaracje - "Nasz sklep propaguje ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Sklep jest zarządzany w sposób świadomy, podejmowane działania są zrównoważone, ukierunkowane nie tylko na zysk i aspekty ekonomiczne, ale także uwzględniają potrzeby i wymagania otoczenia firmy. Zwracamy uwagę na relacje z naszymi pracownikami, dostawcami, partnerami, klientami i kontrahentami."

Tagged:  •    •  
Image: 
lottono.jpg

Wyślij protest do własiciela sweatshopu FF Mercantil oraz do firmy Lotto i ich przedstawicieli! Wspieraj prawo pracowników i ich walkę o lepsze warunki pracy! Kupuj odpowiedzialnie i powiedź nie towarom produkowanym w fabrykach gdzie wyzyskują pracowników i łamią ich podstawowe prawa!

Czytaj więcej o sytuacji pracowników oraz represji wobec związkowców!

Wspierajmy także związek anarchosyndykalistyczny COB-AIT, brayzlijskiej sekcji Międzynarodowego Stowarszyszenia Pracowników w ich walce pracowicznej!

Protest można wyślać z pomocą elektronicznego formularza na stronie solidarnościowej www.lotto.zsp.net.pl

Tagged:  •  
Image: 
jcrop_COB-AIT.JPG

Bojkot Finta i Lotto! Te firmy łamią prawa pracownicze, a pracownicy muszą pracować w uwłaczających warunkach w brazylijskich fabrykach produkujących dla tych marek. Wspieraj prawo pracowników do godnych warunków pracy i wyraź swój sprzeciw wobec przemocy skierowanej przeciw związkowcom.

Nasz kolega Icaro pracował w fabryce typu sweatshop w miejscowości Araxá-Minas Gerais w Brazyli. Panują tam warunki pracy takie, jak w sweatshopach w Azji, produkujących artykuły sportowe.

Tagged:  •  
Image: 
hmsmall.png

Dziś w Warszawie odbyła się pikieta solidarnościowa pod sklepem H&M w centrum. Protest był związany z dwoma przypadkami łamania praw pracowniczych - jeden z Bangladeszu a druga z Hiszpanii. Związkowcy z Bangladeszu domagają się odszkodowania dla ofiar pożaru w fabryce produkującej odzież dla H&M. Związkowcy z hiszpańskiej CNT natomiast domagają się przywrócenia do pracy jednego pracownika, który został wymuszona podpisać swoją rezygnację pomimo jego woli.

Zostaliśmy poinformowani, że ok. półtora godzina po naszej pikiecie, kierownictwo H&M kontaktował się z CNT Madryt i zaoferował odszkodowanie dla pracownika. CNT już prowadził kilka pikiet w Hiszpanii i wczoraj wezwali innych do prowadzenia pikiety w innych krajach.

Ulotka:

Protestujemy dziś przed H&M w związku z dwoma przypadkami łamania praw pracowniczych.

W Bangladeszu, Krajowa Federacja Pracowników Przemyslu Odzieżowego walczy o odszkodowania dla rodzin 22 pracowników, którzy zginęli 25 lutego w tragicznym pożarze w fabryce Garib, która produkuje swetry dla H&M.

Tagged:  •  

Sąd w Indyjskim Bangalore wydał nakaz aresztowania siedmiu aktywistów z Clean Clothes Campaign (CCC) oraz Komitetu Indyjskiego w Holandii. Clean Clothes Campaign (Kampania ‘Czystych’ Ubrań) to sieć organizacji pozarządowych, związków zawodowych, pracowników i konsumentów w wielu krajach, działająca na rzecz poprawy warunków pracy i wzmocnienia pozycji pracowników przemysłu odzieżowego na całym świecie poprzez eliminację wyzysku pracowników tego przemysłu, z których większość to kobiety.

Władze Indii domagają ich aresztowania... ponieważ napisali o warunkach pracy w indyjskich fabrykach przemysłu odzieżowego. Chodzi o warunki pracy w fabrykach Fibres and Fabrics International Pvt. Ltd. (FFI) i Jeans Knit Pvt. Ltd. (JKPL). Te firmy produkują dżinsy głównie dla firmy GStar.

Subskrybuj zawartość